Scroll Top

ALACSONY KARBONLÁBNYOM

Globális szinten az épületszektor a szén-dioxid kibocsájtás 40%-ért felelős, melyből ~11% az építőanyagok előállításához, illetve kivitelezésekhez, a fennmaradó 29% pedig az épületek üzemeltetéséhez köthető.

Az Aluinvent Zrt.-nél homlokzati rendszerünket úgy fejlesztettük ki, hogy alkalmazásával mindkét kategóriában szignifikáns javulást érjünk el.

megújuló energiaforrásból származó villamos energia használatÁVAL

újrahasznosított anyagokból

Gyártási folyamatunk során a tanúsítvánnyal rendelkező, újrahasznosított anyagokból származó alumínium tömböket folyadék állapotig melegítjük, majd egy habosítható kompozitot készítünk belőlük, amelyet gáz beinjektálásával felhabosítunk és alakadás közben megszilárdítunk. Az előállított panelek gyakorlatilag egymáshoz fagyott alumínium buborékokból állnak, melyeket vagy csak az egyik, vagy mindkét oldalukról nyitjuk. A buborékok gyártás során egy természetes folyamatban rendeződnek egymás mellé, ez adja a panelek mintázatának organikus megjelenését és rendkívül alacsony, mindössze 2,5-3 kg/m2 súlyát. Receptúránkban kizárólag olyan adalékanyagokkal dolgozunk, melyek a későbbi újrahasznosítást nem nehezítik. Gyártási hulladékainkat, melléktermékeinket termelési folyamatainkban újrahasznosítjuk. Termékeink alacsony karbon lábnyomát az újrahasznosított alapanyag mellett a megújuló energiaforrásból származó villamos energia használata biztosítja.

Homlokzati rendszerünket minden esetben átszellőztetett légréses kialakítással szereljük. Mivel az alumíniumhab panelek nagy felületű, nyitott fémhab cellákból állnak, csekély súllyal rendelkeznek és visszaverik a napsugárzást, még intenzív napsütés esetén sem melegszenek fel szignifikánsan a környezeti levegő hőmérséklete fölé. E tulajdonságának köszönhetően az Aluinvent alumíniumhab homlokzati rendszere egyfajta hőpajzsként védi a mögöttes épületszerkezeteket, csökkentve ezzel a klímarendszerek energiafogyasztását és jelentősen javítva az épület energiahatékonyságát.

Mindkét oldalról nyitott paneljeink fényáteresztő képessége 30%, így árnyékolóelemként is kiválóan alkalmazhatóak épületek homlokzatán, kerti pergolákban vagy olyan felhasználási területeken, ahol a belátást úgy kívánjuk gátolni, hogy a szabad légmozgás és a természetes fény továbbra is biztosítva legyen. Mivel az egy- és kétoldalról nyitott paneleink dekorfelülete megegyezik, ugyanazon homlokzaton történő alkalmazásukkal jól elrejthetőek funkció miatt fontos, de az épület megjelenését egyébként rontó szellőzőnyílások, ablakok (pl. mosdók, öltözők esetén).

A klímacsúcsok és a velük párhuzamosan zajló, egyre több fiatalt felvonultató tiltakozások rendre rámutatnak arra, hogy azzal az életmóddal és gonodolkodással, ahogyan ma élünk és gondolkodunk a globális felmelegedés problémája nem oldható meg. Jól érzékelteti a problémát, hogy a szén-dioxid kibocsájtás csökkentését megcélzó kiotói egyezmény aláírása óta az éves emisszió 60%-kal nőtt és jelenleg is meredeken emelkedik. Hazánk földrajzi fekvésénél fogva fokozottan érintett, így az elkövetkezendő években, évtizedekben egyre inkább előtérbe fog kerülni a reziliencia (ellenálló képesség) kérdése például a nyári hő elleni védekezéssel kapcsolatban.

A globális felmelegedés probémáját hajlamosak vagyunk a jövő kérdéseként kezelni, pedig a megoldásához már ma kell megtenni a szükséges lépéseket. Az Aluinvent Zrt.-nél olyan referenciákkal rendelkező, egyszerű építészeti megoldásokat kínálunk, melyek alkalmasak mind a reziliencia növelésére, mind az építészeti szektor üvegházhatású gáz kibocsájtásának mérséklésére, mert a jövőnk olyan lesz, amilyenné ma tesszük.